Atatürk'ün adını duyduğunda aklına neler geliyor? | Forum Sayfa Cevapları

Atatürk’ün adını duyduğunda aklına neler geliyor?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Atatürk’ün adını duyduğunda aklına neler geliyor? Noktalı yerlere yaz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün adını duyduğunda aklına neler geliyor? Noktalı yerlere yaz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Atatürk deyince aklıma kendini bir ulusa adamış, vatanı için tüm mücadeleleri vermiş, bağımsızlık ve özgürlük aklıma gelmektedir.


Atatürk’ün adını duyduğunda aklına neler geliyor? Noktalı yerlere yaz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Mustafa Kemal Atatürk dendiği zaman aklımıza ilk önce Türk milletinin ulu önderi olduğu gelmektedir. Peki ulu önder nasıl oldu. Bunu düşündüğümüz zaman Atatürk’ ün önderliği ve liderliğini daha çok anlarız. O gerçekten lider olduğu için liderdir. Kolay bir şekilde lider olmamıştır.

Hayatı mücadeleler ve savaşlar içerisinde geçmiştir. Tüm girdiği savaşları kazanarak çıkmış, hiçbir zaman yenilmemiştir. Çocukluğundan itibaren babasını kaybetmesi ile mücadelesi başlamıştır. Gittiği okulları başarılarla bitirmiş, içinde olduğu ülkesinin zor durumlarını görerek kendini askerliğe adamış, bu yolda Trablusgarb, Balkan savaşları ve birinci dünya savaşına katılmış. Çanakkalede vermiş olduğu mücadelede itilaf devletlerine Çanakkale geçilmez dedirtmiş, Çanakkale kahramanı olmuştur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Atatürk’ün adını duyduğunda aklına neler geliyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!