Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim." sözü hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim.” sözü hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim.” sözü hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim.” sözü hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk’ün Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim sözü bizlere sporda yapmamız ve davranmamız gereken olguları özetlemektedir.

Bir sporcu olarak sürekli olarak oyun çerçevesinde en iyi fikirleri düşünerek Zeki olmalı bedensel yapımızı antremanlarla ve sporla beraber Çevik ve sağlam bir yapıya oturtmalı ve Oyun esnasında sinirlenmeden ahlaklı bir şekilde oyunu kazanmak için mücadele etmemiz gerekmektedir.


Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim.” sözü hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim sözü bizlere mücadeleler esnasında bir kişi olarak nasıl davranmamız gerektiği hakkında önemli bir yol çizmektedir.

Bir sporcu olarak Zeki olmak bizlere Oyun esnasında nasıl kazanmamız nasıl hamleler yapmamız ve olaylar karşısında nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgiler verdiği için sürekli olarak zihinsel yapımızın güçlü bir şekilde olması gerekmektedir.

Bir sporcu olarak Çevik olmak bizlere Oyun esnasında oyundan düşmemek açısından spor yaparak beden yapımızın en üst seviye yükseltilmesi ve güçlü bir yapının sağlanması amacıyla oyunları bizlere kazandıracaktır.

Bir sporcu olarak ahlaklı olmak bizlere Oyun esnasında rakibimizin ve çevrede var olan bütün seyircilerin sevgisini kazandıracak örnek bir birey olmamızı sağlayacak önemli olgulardan bir tanesidir.

İşte bu nedenle Bir sporcu olarak sürekli olarak Çevik zeki ve ahlaklı olarak bir oyun sergilememiz gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim.” sözü hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!