Ders Notları

Atatürk’ün gençlerde görmek istediği özellikleri ve gençlere verdiği görevleri dikkate alarak “Gençliğin Ata’ya Cevabı” başlıklı bir yazı yazınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Atatürk’ün gençlerde görmek istediği özellikleri ve gençlere verdiği görevleri dikkate alarak “Gençliğin Ata’ya Cevabı” başlıklı bir yazı yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Atatürk’ün gençlerde görmek istediği özellikleri ve gençlere verdiği görevleri dikkate alarak “Gençliğin Ata’ya Cevabı” başlıklı bir yazı yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Gençliğin Ata’ya Cevabı

Kıymetli Atam , Sen mezarında rahat uyu. Bil ki yarının geleceği olan bizler bize açmış olduğun yoldan bir milim dahi şaşmayarak ilerlemekteyiz.

Gücümüzü senin sevginden ve bizlere vermiş olduğun inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun temeller üzerine yaşayacağımıza ve seni daima kalbimizde yaşatacağımıza söz veriyoruz.


“Atatürk’ün gençlerde görmek istediği özellikleri ve gençlere verdiği görevleri dikkate alarak “Gençliğin Ata’ya Cevabı” başlıklı bir yazı yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Gençliğin Ata’ya Cevabı

Hayatını bizler ve cumhuriyetin temel ilkeleri için harcadığına hepimiz şahidiz.

Senin bizleri açmış olduğun bu yolda durmadan ilerliyor ve gücümüzü gözlerindeki inanç gücünden alıyoruz.

Kuvvetimiz kuvvetinden görüşlerimiz senin ileri görüşlülüğünden gelmektedir.

Senin ve kahraman silah arkadaşlarının yaptıkları mücadeleyi okuyor, öğreniyor ve gelecek nesilleri taşıyarak içimizde yaşatıyoruz.

Tarihimizden büyük dersleri alarak aynı hatalara düşmemek için bilinçleniyor ve bilinçlendiriyoruz.

Sen rahat uyu diye bizler seni gönlümüzde yaşatıyor ve yeni Atatürkler yetiştiriyoruz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk her zaman Türk gençliğini oldukça önem verirdi ve güvenirdi gençlerin her zaman ülkelerine sahip çıkabileceğini Türkiye güzel bir şekilde ilerletebileceklerini eğittiğimde ve hak ve özgürlüklerinden faydalandıkları sürece tüm imkanları yaşayabileceklerini ve ülkelerine çok güzel bir şekilde Atatürk’ün ilke ve inkılaplarla yönetebileceklerine emin bir şekilde konuşur ve Türk gençliğine bu şekilde inanır ve yaptır olduğu ülkenin inkılapları ve kurmuş olduğu Türkiye cumhuriyeti’nde her zaman onlara armağan olarak hediye ettiğini söyleyebiliriz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmedi onun söylediği gibi yapmalı ve onun vatanını duymuş olduğu Sevgi kadar bizler de vatanımıza Sevgi duymalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.