Atatürk’ün kişilik özellikleri ile ilgili bir araştırma yapınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Atatürk’ün kişilik özellikleri ile ilgili bir araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün kişilik özellikleri ile ilgili bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel özellikleri bir liderde olması gereken bütün özelliklerin bir arada toplanması Yüzyıl’da bir gelen bir lider vasfına sahip bir insandır. Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel özelliklerini Örnek vermek gerekirse ileri görüşlülüğü ile beraber biz çok savaşlar kazanmış devrimcilik ve Çağdaş Yaşam anlayışıyla milletleri en iyi şekilde Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarmış olan bir lider olarak vasıf kazanmıştır.


Atatürk’ün kişilik özellikleri ile ilgili bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Türkiye cumhuriyetlerinden lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel özellikleri en iyi vasıfların bir arada toplanması Zeki Çalışkan Lider devrimci ileri görüşlü ahlaklı bir lider olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk ileri görüşlülüğü ile birçok savaşta düşmanın önüne geçmiş olan bir liderdi.

Mustafa Kemal Atatürk çalışkanlığı ile Türk insanlarını örnek olan ve ülkenin kalkınmasını sağlayan yol gösterici bir liderdi.

Mustafa Kemal Atatürk devrimci özelliğiyle devrimler yapmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarmaya çalışmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk eğitimci kişiliği ile insanları eğitime sevk etmiş insanların bilinçlenmesini sağlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk çocuk sevgisi ile çocukları sevmiş ve çocukların en iyi şekilde hayata adapte olmalarını sağlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetle beraber insanların demokratik bir yapıya kavuşmasını sağlamıştır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Atatürk’ün kişilik özellikleri ile ilgili bir araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk küçüklüğünden beri asker olmak istemiştir.çünkü Mustafa Kemal Atatürk vatanını çok seven bir liderdi.ayrıca Mustafa Kemal Atatürk eğitimi yeniliği ve cumhuriyete önem verirdi.Mustafa Kemal Atatürk çocukları çok seven bir komutandı bu sebeple çocukların eğitim ,hak ve özgürlüklerini kullanması kullanılmasını her defasında vurgulardi.ayrıca Mustafa Kemal Atatürk çok cesur yardımsever alçakgönüllü ve ileride düşünen bir liderdi bu sebeple yurdunu düşmanlardan kurtarmış ve bunun için ilk adımları atmıştır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!