Ders Notları

Atatürk’ün kişilik özelliklerini araştırınız.

4. Sınıf Türkçe Atatürk’ün kişilik özelliklerini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün kişilik özelliklerini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Atatürk ün kişilik özelliklerine baktığımızda onun ileri görüşlü, sabırlı ve disiplinli, insanlarla açık sözler le konuştuğunu görürüz. Ayrıca milliyetçi karakterli vatan ve millet sevgisi yüksek ideallerinin peşinde ve insanlara karşı iyi niyetli insan ilişkilerinin çok iyi olduğunu görürüz


Atatürk’ün kişilik özelliklerini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Atatürk hayatı boyunca çok başarılı bir asker olmuş vede ileri görüşlülüğü ile iyi bir siyasi devlet adamı dır. Savaşlarda yaptığı stratejik hamlelerle savaşın seyrini değiştire bilmiş zafere ulaşa bilmiş aldığı kararlarla yaptıklarıyla hedeften sapmadan cumhuriyeti ilan etmiştir.

Cumhur başkanı olduktan sonra devrimler ve reformlar la yeni cumhuriyete şekil vermiştir. Atatürk ün kişisel özelliklerine bakmak için onun nasıl bir ortamda büyüdüğüne dikkat etmemiz gerekiyor. Babasız ve vatanı sürekli iç karışıklık içinde olan bir vatansever olarak büyümüştür.

  • 1. Disiplinli
  • 2.Devrimci
  • 3. İleri görüşlü olması
  • 4. Çalışkan ve sabırlı olması
  • 5.Çok yönlü olması.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün bildiğimiz kişilik özelliklerinin başında kararlı olması vatan sevgisinin oldukça fazla olması başarılı olması eğitimi ve yeniliklere oldukça önem vermesi cumhuriyetle yönetilen bir devletin Türk toplumu ve ilkeler için gerekli bir yönetim biçimi olduğuna inanması kararlı ve başarılı bir şekilde yapmış olduğu tüm işleri başarabileceğine inanması Ayrıca eğitime önem vermesi ve alçak gönüllü olması ve kahraman olması örnek olarak verilebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.