Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.


Turkce Ogretmeni

3. Sınıf Türkçe Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Mustafa Kemal Atatürk yurt içerisinde toplumun kendiyle barışık, bağımsız, hür ve mutlu olarak yaşamasını amaçlamış, ulusun barışçıl olarak yaşamasını hedeflerken dış siyasette ülkelerle iyi ilişkiler kurmayı amaçlamış, sorunları barışçıl yöntemlerle çözmeye çalışmıştır. Özellikle komşularıyla kurduğu dostluk anlaşmalarıyla dış siyasette barışçıl adımlar atmıştır.


Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kurarken milli sınırlar içerisinde bağımsız ve hür şekilde yaşamayı halkına layık görmüştür.

Bağımsız olmayan bir devlet gerçek anlamda bir devlet değildir, çünkü dışarıdan kontrol edilen bir sistem üzerindedir. Mustafa Kemal Atatürk dış politikada bağımsızlığa saygılı ve devletlerin eşitlik ilkesinden taviz vermemiştir.

Mustafa Kemal Atatürk hayatta olduğu dönem içerisinde komşularıyla iyi ilişkiler kurmuş dış siyasette barışçıl temeller atmıştır. Tüm anlaşmazlıkların barış yoluyla çözümü için Atatürk ilkeli davranmış bu ilke yurtta barış dünyada barış olarak gerçekleşmiştir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk her zaman Barış yanlısı bir liderdi savaşlarda ne kadar zorluk olduğunu ve yıkımların ölümlerin olduğunu göre Mustafa Kemal Atatürk her zaman barışı desteklenmiş ve barış olan ortamlarda huzurum mutluluğum ve güvenin olduğunu söylemiştir. Ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde barış'ın esas olduğu savaştan uzak durulması gerektiğini ve insanların temel hak ve özgürlüklerinden güvenliğinden ve bağımsızlığından Barış sayesinde sahip olduklarını her zaman ifade etmiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!