Ders Notları

Atık pillerin çevreye vereceği zararları ve bu konuda yapılması gerekenleri arkadaşlarınızla tartışınız.

3. Sınıf Fen Bilimleri Atık pillerin çevreye vereceği zararları ve bu konuda yapılması gerekenleri arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atık pillerin çevreye vereceği zararları ve bu konuda yapılması gerekenleri arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Atık pillerin çevreye vereceği zararları hakkında ilk olarak arkadaşlarımız ve çevremizde var olan insanların uyarılması gerekmektedir. Kartonlardan afişler ve geri dönüşüm kutuları yapılarak çevreye ve çöplere atık pillerin atılmasının engellenmesi gerekmektedir.


Atık pillerin çevreye vereceği zararları ve bu konuda yapılması gerekenleri arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Atık pillerin çevreye vereceği zararları bir çok konuda dikkat edilmesi gerekmektedir. Atık pillerin çevreye vereceği zararlarını engellemek için arkadaşlarımıza ve arkadaşlarımızda ailelerine atık pillerin zararları hakkında bilgiler vermesi gerekmektedir.

Atık pillerin çevreye vereceği zararları ile ilgili olarak çevremizde var olan iş yerlerine ve okullarımıza kartonlardan geri dönüşüm kutuları yapılarak atık pillerin burada toplanması sağlanmalıdır. Ayrıca kartonlarla afişler hazırlayarak atık pillerin çevremizde ve doğaya nedenli zarar verdiği hakkında afiş ve sloganların oluşturulması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Kullanmış olduğumuz atık piller bittiği zaman muhakkak bunları çöpe atma malı veya doğaya atmamalıyız çünkü bu atık pillerin yaymış olduğu kimyasallar ve radyasyonlar çevreye ve toprağı ciddi şekilde zarar verebilir bunun bilincinde olan çevre dostları geri dönüşüm kutularının tasarlayarak bu gibi atık pillerin geri dönüşümü sağlamaktadır geri dönüştürülen iller sayesinde daha temiz bir çevreye sahip biz hemen hemen karşılaşmış olduğumuz tüm ortamlarda atık pil toplama kutusu vardır bu atık pil toplama kutuları sayesinde bitmiş olan pilleri geri dönüşümünü sağlayarak bu kutulara atıyor ve çevremizi daha temiz konuda hem bizim hem çevremizdeki insanların bilinçlenmesi ve temiz bir çevre için elimizden gelen her türlü etkinliği yapmalı ve önlemleri almalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.