Ders Notları

Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmanın aile ve ülke ekonomisi bakımından önemi hakkındaki fikirlerimizi paylaşalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmanın aile ve ülke ekonomisi bakımından önemi hakkındaki fikirlerimizi paylaşalım. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmanın aile ve ülke ekonomisi bakımından önemi hakkındaki fikirlerimizi paylaşalım.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanılması ve tasarruflu ürünlerin tercih edilmesi durumunda daha az elektrik faturası öderiz. Daha elektrik faturası ekonomik olarak bizleri rahatlatır.

Yapmış olduğumuz tasarruf aynı zamanda daha az elektrik ihtiyacı olduğu için ülkenin daha az elektrik üretmesine ve böylece ülke ekonomisinin de rahatlamasına sebep olacaktır.

Aydınlatma araçlarının tasarruflu olarak kullanılması aynı zamanda doğaya katkı sağlar ki böylece hem doğamız korunmuş olur hem de doğanın korunması için ayrılan ülke ekonomisi rahatlamış olur.


“Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmanın aile ve ülke ekonomisi bakımından önemi hakkındaki fikirlerimizi paylaşalım.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Aydınlatma araçları tasarruflu kullanmak daha az elektrik enerjisi kullanacağımız için hem aile ekonomisine hem de elektrik üretimini azalttığı için ülke ekonomisini olumlu şekilde etkileyecektir.

Aydınlatma araçları tasarruflu kullanılması aynı zamanda kişilerin sağlık açısından onları koruyacağı için hem kendilerini sağlığa vermiş olduğu paranın azalması hem de devletin onların tedavisini kullanmış olduğu parayı azaltacağı için ayrıca bir ekonomik yarar sağlar.

Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanmasının bir başka yararı ise ışık kirliliği azalmasıdır. Böylece ülke ekonomisi gelişir.

Aydınlatma araçlarında taraflı kullanmasının bir başka yararı ise doğal kaynakların gereksiz bir şekilde tüketilmemesi. Bu da ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.