Ders Notları

Ayşe Hanım, pazardan elma satın alırken nelere dikkat etmelidir? Yazınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ayşe Hanım, pazardan elma satın alırken nelere dikkat etmelidir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ayşe Hanım, pazardan elma satın alırken nelere dikkat etmelidir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ayşe Hanım elma satın alırken elmanın taze ve doğal olmasına dikkat etmelidir. Rengi çok parlaksa içinden kimyasal ilaçlar olabilir almamalıdır.


Ayşe Hanım, pazardan elma satın alırken nelere dikkat etmelidir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ayşe Hanım elmalarını satın alırken elmanın taze olmasına dikkat etmelidir,üzeri lekeli kepekli yaralı gibi kötü görünüyorsa yada kabuğu büzüşmeye başlamışsa o elmayı almamalıdır. Bir diğer konuda elmaların dış görüntüleri renkleri çok parlaksa o elma da kimyasal ilaç olabilir bu konuya da dikkat etmelidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Pazara gittiğimiz zaman meyve sebze satın alırız. Satın aldığımız meyve ve sebzeleri çürük olmamasına dikkat ederiz. Ayrıca bu ürünlerin taze olmasına dikkat etmek gerekir. Almış olduğumuz meyve ve sebzelerin mevsimine göre yetiştirilmiş olması gerekir.Ayrıca meyve ve sebzeler tüketebileceğiniz kadar tercih etmeliyiz.meyve ve sebzeler vitamin değerleri yüksek olan ürünlerdir bu sebeple yaz mektup bunları tüketmek sağlığımız için önemlidir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.