Aziz milletimizin 15 Temmuz gecesinde yediden yetmişe tek vücut olarak darbe girişimine karşı çıkmasını demokrasi bilincimizin gelişimi açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Aziz milletimizin 15 Temmuz gecesinde yediden yetmişe tek vücut olarak darbe girişimine karşı çıkmasını demokrasi bilincimizin gelişimi açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Aziz milletimizin 15 Temmuz gecesinde yediden yetmişe tek vücut olarak darbe girişimine karşı çıkmasını demokrasi bilincimizin gelişimi açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aziz milletimizin 15 Temmuz gecesinde yediden yetmişe tek vücut olarak darbe girişimine karşı çıkmasını demokrasi bilincimizin gelişimi açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;

Cevap : Aziz Türk milletinin 15 Temmuz gecesine 7’den 70’e kadar tek vücut olarak darbeye karşı durması kendi iradesiyle getirmiş olduğu yasamaya sahip çıkması ülkenin iradesine sahip çıkması anlamına gelmesi açısından çok büyük bir önem ifade ettiğini belirtmek gerekmektedir.


Aziz milletimizin 15 Temmuz gecesinde yediden yetmişe tek vücut olarak darbe girişimine karşı çıkmasını demokrasi bilincimizin gelişimi açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;

Cevap : 15 Temmuz gecesinde Aziz Türk milletinin 7’den 70’e kadar tek vücut olarak darbe girişimine karşı çıkmasının temel sebebi kendi seçmiş olduğu iradeye sahip çıkması anlamına gelmektedir.

15 Temmuz gecesinde Türk milletinin seçmiş olduğu Yasama yürütme organlarını koruması kendini koruması anlamına geldiği için millet ayaklanmış ve kendi iradesine sıkılan Kurşun a karşı dimdik durarak bu hain darbe girişimi engellenmiştir.

Türk milleti sürekli olarak kendi bağımsızlığına özgürlüğüne ve kudretini bilerek kendine gelebilecek hain saldırılara karşı Gene 15 Temmuz gecesi gibi dimdik Durmuş ve ülkesini dünyaya gücünü göstererek kurmuştur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Aziz milletimizin 15 Temmuz gecesinde yediden yetmişe tek vücut olarak darbe girişimine karşı çıkmasını demokrasi bilincimizin gelişimi açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!