Bağımsız bir vatanımız olmasa neler yaşardık?


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Bağımsız bir vatanımız olmasa neler yaşardık? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bağımsız bir vatanımız olmasa neler yaşardık? konusu ile ilgili kısaca bilgi ;


Cevap :

Bağımsız bir vatanımız olmasaydı eğer sürekli olarak baskılar içerisinde dini ve düşünce özgürlüğü gibi özgürlüklerden mahrum kalacak ve çeşitli baskı ve işkencelere maruz kalacaktık. Demokratik ve özgür bir yaşam için ve insanların kişisel haklarını korumak için bağımsız bir ülke ihtiyaç olduğu tarih boyunca kabul edilmektedir.


Bağımsız bir vatanımız olmasa neler yaşardık? konusu hakkında uzun bilgi ;


Cevap :

Bağımsız bir vatanımız olmasaydı eğer sürekli olarak millet olarak çeşitli sıkıntılar içerisinde dini düşünce ve özgür düşünce gibi fikirlerimizi ifade edemeyecek baskılar nedeniyle bize da yapılmak istenen kurallara uymak zorunda kalacaktık.

 Ayrıca bağımsız bir Vatanım bizlere tarihi ve doğal güzellikler gibi birçok faydası olduğu ve bu doğal güzellikler ile beraber ekonomik bağımsızlığın elde edilmesi sonucunda güçlü bir millet güçlü bir devlet haline gelerek bütün dünyada söz hakkına sahip olacaktır.

 İşte bu nedenle Kurtuluş mücadelesi başlamış Türk milletinin bağımsızlığını dinini dilini ırkını mezhebine ve kişisel hak ve özgürlüklerini korumak amacıyla Çoluk çocuk demeden bütün Türk milleti Kurtuluş mücadelesine kazanmış ve bütün düşmanları topraklarından atmıştır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bağımsız bir vatanımız olmasa neler yaşardık?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Bağımsız bir vatanımız olmasaydı hak ve özgürlüklerimiz rahatlıkla yaşayabileceğimiz bir ülkede yaşamımızı sürdüremezdik.özgür bir vatan kendi düşüncelerini kendi haklarını savunabilen özgürce üretimi yapan özgürce gezip dolaşan bir millet olduğundan dolayı bunları yaşamayan bir millet huzursuz sevgisiz ve devamlı bir savaş içinde olması kaçınılmaz bir durum alırdı çünkü bağımsızlık o kadar önemli ki bir ülkenin temel taşlarını barındırır orada yaşayan insanların huzuru mutluluğu ve aile birliği vatanım bağımsızlığına bağlıdır bağımsızlığımızı ülkemizin güvenliğini koruyan askerlerimize polislerimize borçluyuz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!