Ders Notları

Bağımsız olmayan bir ülkede yaşayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları mümkün müdür? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Bağımsız olmayan bir ülkede yaşayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları mümkün müdür? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bağımsız olmayan bir ülkede yaşayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları mümkün müdür? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bağımsız bir ülkede yaşamayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları ya hiç mümkün değildir yada çok az mümkündür. Tam anlamıyla rahat bir hürriyet yoktur.


Bağımsız olmayan bir ülkede yaşayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları mümkün müdür? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bağımsız olmayan bir ülkede yaşayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları mümkün değildir yada çok az derecede bağımlı oldukları kişilerin verdiği miktarca mümkündür. Tamamen bağımsızlık demek her inanışta olan insanların düşüncelerini yadırgamadan saygı duymak demektir.

Bizim görüşümüze uymuyor diye insanların düşüncelerini eleştirmek veya inandıkları gibi yaşamalarına engel koymaya çalışmak , demokrasiye aykırı bir durumdur. Bu saygı çerçevesinde yaşanırsa her kesim insan huzur içinde olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bağımsız olmayan bir ülkede bir insan hak ve özgürlüklerinden faydalan maması elbetteki kaçınılmazdır çünkü savaşlarda zorluklarda darbelerde ve sömürgelerde insanlar tam ve yeterli bir şekilde hak ve özgürlüklerinden faydalanamaz bazen ekonomik sıkıntılar da ve geçim zor olduklarında da insanlar hak ve özgürlüklerini yeterince alamaz hak ve özgürlüklerinden faydalan ama elbette ki bizleri çeşitli zorluklarla karşı karşıya bırakabilir birçok insan hak ve özgürlüklerinden faydalanamadı zaman çeşitli psikolojik sağlık zihinsel ve geleceği kaygısının arttığını görebilmekteyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.