Baharın gelişiyle insanlarda ne tür değişiklikler gözlemlenir?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Baharın gelişiyle insanlarda ne tür değişiklikler gözlemlenir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Baharın gelişiyle insanlarda ne tür değişiklikler gözlemlenir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Baharın gelişiyle, hayvanlar uyanır ve de doğa uyanışa geçer, toprak ısınmaya başlar. Bir çok haşere ve böcek bahar ayıyla birlikte yuvalarından çıkarak doğada gezmeye başlarlar.

Özellikle kırlara gittiğiniz zaman rengarenk olduğunu görürsünüz. Türlü türlü çiçekler açmış olur. İnsanlar havaların ısınması ile birlikte kendilerini dışarı atarlar. Kanları ısındığı için kendilerini mutlu hissederler. İnsanlarda doğa ile birlikte uyanışa geçerler.


Baharın gelişiyle insanlarda ne tür değişiklikler gözlemlenir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Baharın gelişi ile birlikte doğadaki tüm canlılar uyanmaya başlar. İnsanda doğanın bir parçası olduğu için bahar ayları ile birlikte değişiklikler oluşur.

Bahar kelime olarak doğada yenilenme, yeniden hayat bulma gibi anlamlara gelmektedir. Baharın gelişiyle birlikte insanlar mutlu olmaya, neşeli olmaya başlarlar. Çünkü kışın kasvetli günleri geçmiş, insan kanıda hızlı akmaya başlamıştır. İnsan doğasında baharın gelişiyle temizlik yapma hissi, doğayı gezme, inceleme hissi gibi hisler ortaya çıkar, ayrıca bazı insanların hastalıkları da baharın gelişiyle lüks edebilir. Bu aylarda dikkat etmek önemlidir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Baharın gelişiyle insanlarda ne tür değişiklikler gözlemlenir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Baharın gelişiyle cıvıl cıvıl öten kuşlar uçan kelebekler rengarenk açmış çiçekler ağaçların tomurcuklanması ağaçların yapraklarının yeni açması çeşit çeşit meyvelerin gelmesi havanın ısınması ve havanın verdiği huzur elbetteki gözlemlenen en güzel ve isimlerden biri olan ilkbaharın gelişini müjdelemektedir. Ben sevdiğim mevsimlerden biri olan ilkbahar geldiği zaman içime bir huzur ve sevinç kalp var ilkbahar yazılmış de diyeceğiz eder ilkbaharda kıştan çıktıktan sonra anlayan hava ve güzelleşen hava sayesinde pikniklere gider sahillerde Gezer güzel zaman geçirmek için sevgilerimizle buluşuruz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!