Bakara suresi, 186. ayet. ayetini açıklayınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

5. Sınıf Din Kültürü “Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiğinde dua edenin dileğine karşılık veririm. O hâlde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar.” (Bakara suresi, 186. ayet.) ayetini açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bu ayeti kelimede bizlere Yüce Allah Celle celalühü çok yakın olduğu dualarımızla beraber kolay bir şekilde onunla iletişim kurarak cevap alabileceğimiz gösterilmektedir.
Ayrıca Yüce Allah’ım bizi işitmesi bizim kolay bir şekilde dualarımızla ona ulaşabileceğimiz şükrümüzü sıkıntılarımızı dertlerimizi ileti bileceğimiz bir yaratıcı çok büyük bir öneme sahip olduğu için bizlerin içini huzur ve mutlulukla dolduracaktır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bakara suresi, 186. ayet. ayetini açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Kur'an-ı Kerim'de bulunan bakara suresinin 86. Ayetinin ne anlama geldiğini öğrenmek istediğimiz zaman bu konuda verdiğiniz bilgiler ve açıklayıcı cevaplarla ödevimizi tamamladım verdiğin cevaplar ve ayeti kerimenin anlamını güzel bir şekilde anladım her zaman sizleri beğenerek takip ediyorum verdiğiniz cevaplarla bilgileri kullandığım zaman din kültürü dersini daha iyi bir şekilde anlıyorum her zaman buraya bakarak ödevlerimi yapacağım ödevlerimi çok uzun süre yapacağıma kısa rahat bir şekilde bu siteye bakarak öğreniyorum hem de sizi takip etmekten çok hoşlanıyorum sizin cevaplarınızı çok beğeniyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!