Balkanlara Türk göçlerinin ne zaman yapıldığını ve Balkanlarda başka hangi etnik unsurların yer aldığını araştırınız.


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Balkanlara Türk göçlerinin ne zaman yapıldığını ve Balkanlarda başka hangi etnik unsurların yer aldığını araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Balkanlara Türk göçlerinin ne zaman yapıldığını ve Balkanlarda başka hangi etnik unsurların yer aldığını araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Balkanlarda ilk iskan hareketleri 1. Murat döneminde başlamıştır. Türkmen ve Yörükleri Balkanlara göç ettirerek burada Türk bir nüfus oluşturmaya başlamışlardır.


Balkanlara Türk göçlerinin ne zaman yapıldığını ve Balkanlarda başka hangi etnik unsurların yer aldığını araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Osmanlı Devleti birinci Murat döneminden itibaren Balkanlarda İslam politikası uygulamış Anadolu’daki Yörüklerden ve kuzeyden gelen Kıpçak kuman boylarını Balkanlara yerleştirmeye başlamışlardır.

Burada amaç Müslüman Türk bir topluluk oluşturarak burayı yurt edinecek bir Türk halkı oluşturmak vede balkanlardan Avrupa’ya daha kolay akınlar düzenlemektir.

Zamanla buralara yerleştirilen Türkler çoğalmış  bunun yanı sıra bunlardan etkileşim sağlayarak aslen Avrupai olan fakat Müslümanlığı seçen topluluklar olmuştur. Bunlar Arnavutlar, Boşnaklar ve Pomaklardır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Balkanlara Türk göçlerinin ne zaman yapıldığını ve Balkanlarda başka hangi etnik unsurların yer aldığını araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Balkanlar'a birinci Murat zamanında göçlerin başlaması giderek artması tarihte yer alan bir konu arasında gösterilebilir. 8. Sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük ders kitabımızdaki tarihle ilgili tüm konuları araştırmak ve öğrenme Osmanlı devleti zamanında 1. Dünya Savaşı'nda Kurtuluş Savaşı'nda ve Çanakkale zaferinde çeşitli bilgilere ulaşmak amacıyla her zaman bu sayfayı ziyaret ederek vermiş olduğunuz bilgilerden faydalanmak oldukça beni bilgilendir Mekke'nin yanısıra tarihi hakkında merak ettiklerini gider neye yarıyor çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!