Ders Notları

Bandrolün korsan ürünlerle mücadelede önemi nedir? Açıklayınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Bandrolün korsan ürünlerle mücadelede önemi nedir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bandrolün korsan ürünlerle mücadelede önemi nedir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Bandrol devlet tarafından onaylanan içerisinde  holoğram olan yansıma sistemi ile orijinal anlamına gelen yasal tüm ürünlerin üzerine yerleştirilen devlet onay tasdiğidir.


Bandrolün korsan ürünlerle mücadelede önemi nedir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Bandrol devlet tarafından konulan tüm telif hakkı ödenmiş vergisi verilmiş anlamında olan hologram kullanılarak renksiz şerit şeklinde yapılmış bir onaylama Etiketidir. Tekel tarafından onayı olmayan korsan üreticiler tarafından sahtesi yapılamayan koparılınca açılınca belli olan kapaklara yapıştırılan  şerit sistemi o Tekel ürünün sahte olup olmadığını gösterir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Aklıma takılan veya araştırmak istediğimiz tüm konuları sizin sayfanızda hızlı ve rahat bir şekilde bulabiliyorum. Bütün konular hakkında verdiğiniz bilgiler ve cevapları çok beğeniyorum bu sebeple ders yaptığım zaman veya sınavlara çalıştığım zaman bu sayfayı tercih ediyorum. Size çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü başarımın ve çalışkanlığı mın bir sebebi ve sizsiniz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.