Banketin ve yaya kaldırımının özelliklerini anlatınız.


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Banketin ve yaya kaldırımının özelliklerini anlatınız.  konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Banketler yolun bittiği noktadan başlayan çakıl veya Toprak zemin olan yoldan ayrı olmayan yolun kenar kısmıdır. Banketleri sadece yayalar kullanmaz araçlar ve birçok canlı banketi kullanabilir. Banketler güvenli bir alan değildir.
Kaldırımlar yoldan on 15 santim kadar yüksek olan yayaların rahat yürüye bilmeleri için yaptırılmış olan engelli yayalar için takip şeritlerinden oluşan yayaların daha güvenli yolculuk yapabilecekleri alanlardır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Banketin ve yaya kaldırımının özelliklerini anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Trafik kuralları trafik güvenliği için sağlaması için koyulmuştur trafik ışıkları ve levhalar tam ve eksiksiz bir şekilde bildiğimiz zaman trafik kurallarına uyduğumuz zaman elbette ki sağlıklı bir şekilde trafikte geç işlerimizi ve güvenliğimizi sağlayabiliriz. Biz öğrenciler okula gittiğimiz zaman trafik ışıkları ve levhaları görürüz örneğin okuldan karşı karşıya geçerken trafik ışıklarına uyarak geçeriz arabaların çok fazla yoğun geçtiği yerlerde dikkatli geçmeye Özen gösteririz trafik ışıkları ve levhaları hayatımızın birçok yerinde var trafik kurallarına her zaman uyumak bizler ve çevremizdeki insanlar için oldukça önemlidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!