Ders Notları

Barış Manço hakkında bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

7. Sınıf Türkçe Barış Manço hakkında bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Barış Manço hakkında bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Barış Manço Türk söz yazarı, besteci, program yapımcısı ve sunucusu, Aynı zamanda gezgin 200 den fazla beste sahibi 12 altın 1 platin albüm ödüllü Avrupa Japonya’da albümler ve konserler vermiş, Türkiye’nin barış elçisi insan ilişkilerinde çok üstün meziyetleri olan Güler yüzlü sözleri ders verir öğütler nitelikte olan döneminin ve sonrasının örnek alınması gerekli  bir sanatçımız.


Barış Manço hakkında bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Namı değer Barış Çelebi yani Barış Manço abimiz 2 ocak 2943 te İstanbul da gözlerini açtı iyi bir eğitim aldı. Galatasaray lisesi arkasından Belçika Kraliyet Akademisinde güzel sanatlar bölümünü birincilikle bitirdi.

Belçika ve Fransa da albümler yaptı ve konserler verdi. Türkiye ye döndü bu gün klasik olan Dağlar Dağlar şarkısını yaptı. Plak şirketi önce bir gitar ve bir kemençe ile yapılan bu şarkıyı yayınlamak istemedi fakat Barış Manço çok ısrar etti ve 700 bin satarak platin albüm kazandırdı. Barış Manço müzik kariyeri boyunca bir çok hit şarkı yapmış vede ödüller almıştır.

Müzik dışında 7 den 77 ye, dönence gibi programlarla dünyayı ve Türkiye’yi gezmiş. Adam olacak çocuk programı ile çocukların Barış abisi olmuştur. İnsan ilişkilerinde çok iyi olan Manço Japonya da konserler vermiş vede canlı  konser albüm kayıt etmiştir. Ölmeden önce son albüm ü kayıt yaparken vefat etmiş son beresi 40. Yıl şarkısı sözü olarak çıkmıştır. Ayrıca sözü olan Cumhuriyetin 100. Yılı için yaptığı 2023 adlı bir şarkısı da bulunur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Barış Manço denilince aklımıza genellikle büyüklerimizin çocukluk döneminde oldukça ünlü olan bir şarkıcıdır. Uzun saçları takılarıyla ve değişik stilini ile sevilen ve oldukça dinlenen şarkılar arasında yer almaktadır. Arkadaşım eşek, Dağlar Dağlar, domates biber patlıcan, bugün bayram gibi şarkıları o dönemde oldukça sevilen ve söylenen günümüzde de hala sevinip söylenen şartlar arasında yer alıyor. Ayrıca Barış Manço sadece sanatçı değil oyunculuğa da yer vermiş çeşitli sinemalarda oynamıştır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.