Ders Notları

Barış Manço’nun güzel sanatlar akademisini birincilikle bitirmesini ve dünyaca tanınmış bir sanatçı olmasını yorumlayınız.

7. Sınıf Türkçe Barış Manço’nun güzel sanatlar akademisini birincilikle bitirmesini ve dünyaca tanınmış bir sanatçı olmasını yorumlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Barış Manço’nun güzel sanatlar akademisini birincilikle bitirmesini ve dünyaca tanınmış bir sanatçı olmasını yorumlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Barış Manço müzigi ile çok ileri gitmiş evrensel işler yapmış bir insandır. O müziğini en iyi şekilde yağmaya çalışmış sıradan değil farklı olmaya çalışmıştır. İlk başlarda Rock müzikle ilgilenen Barış Manço daha sonra anadolu da gezerken halkı Türkülerin etkilediğini fark etmiş ve Anadolu Rock gibi bir tarza yönelmiş kendi yazdığı sözlerde de aşık geleneği gibi Barış mahlasını kullanarak son 4 lüge yerleştimiştir. Bunun yanın da dünya çapında müzik gelişimini takip etmiş Türkiye de ilkleri o yapmış. Türkçe dışında Fransızca, İngilizce, flemince, Japonca, almanca dillerini ileri düzeyde ana dili gibi bilir


Barış Manço’nun güzel sanatlar akademisini birincilikle bitirmesini ve dünyaca tanınmış bir sanatçı olmasını yorumlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Barış Manço’nun Güzel Sanatlar akademisini birincilikle bitirmesi ve dünyada tanınmış olmasını güzel ahlakı Tatlı Dilli olması ve çocukları sevmez çerçevesinde değerlendirmemiz mümkün olacaktır.

Bunların dışında Barış Manço’nun mesleğinde Usta bir kişiliğe sahip olmaz işinde başarılı olması ve çocukları eğiterek eğlendirmeyi seven bir kişi de sahip olduğundan dolayı ülkemizde değil dünyada tanınmış olan Barış Manço herkes tarafından sevilmiştir.

Yapmış olduğu eserler ile beraber tüm kesimler tarafından tartışmasız bir şekilde kabul görmüş yapmış olduğu eserler birçok dile çevrilerek çocukların eğitimi için kullanılmış tatlı dille Yufka yürekli bir kişiliğe sahiptir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Barış Manço’nun şarkılarını dinlemeyi çok severim benim gibi Barış Manço’nun şarkılarını seven şarkıları ile ilgilenen filmlerini izleyerek güzel zaman geçiren birçok insan var çok zaman geçmesine rağmen Barış Manço’nun şarkıları günümüzde de hala söylenen ve bilinen şarkılar arasındadır. Yalnız ülkemizde değil çeşitli ülkelerde Barış Manço’nun şarkıları farklı dillere çevrilmiş ve Barış Manço’nun şarkıları burada da sevilerek dinlenmiştir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.