Başkomutan Trikupis’in esir alınışı, Yunan askerleri üzerinde nasıl bir etki yaratmıştır?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Başkomutan Trikupis’in esir alınışı, Yunan askerleri üzerinde nasıl bir etki yaratmıştır? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Başkomutan Trikupis’in esir alınışı, Yunan askerleri üzerinde çok kötü bir etki yarattı. Askerler başsız yani yöneticisiz kalmış, savaşı kazanacaklarına dair olan ümitleri azalmış, Türk orduları gözlerinde kıymetlenmiş ve savaşa devam edememişledir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Başkomutan Trikupis’in esir alınışı, Yunan askerleri üzerinde nasıl bir etki yaratmıştır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ülkemizin vatan topraklarını yeniden kazanması ve bağımsızlığı tehlikeye sokacak durumlardan kurtulabilmesi için Batı cephesi'nde Yunanlılarla savaşmış ve komutanların esir alınması elbette inananları ciddi şekilde etkilemiş ve büyük üzüntüye sürüklemiştir. 8. Sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük ders kitabımızdaki batı cephesinde olan mücadeleyi yaşanmış olan anlaşmalar ve olayları daha iyi bir şekilde incelemek için vermiş olduğunuz bilgiler ve vermiş olduğunuz cevaplarla bu konuda hiçbir şekilde bitirme fırsatına sahip olabiliyorum sizlere çok teşekkür eder ve başarılı cevaplarınız için her zaman ne kadar güzel bir şekilde devam bitirdiğini söyleyebilirim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!