Bayrağımız bizler için neden önemlidir? | Forum Sayfa Cevapları

Bayrağımız bizler için neden önemlidir?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Bayrağımız bizler için neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bayrağımız bizler için neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Bayrak bir devletin bağımsızlığının işaretidir. Onun için her devletin kendisine ait bağımsızlığını simgeleyen bir bayrağı bulunur. Ay Yıldızlı Türk bayağıda bizim bağımsızlığımızın özgürlüğümüzün simgesidir.


Bayrağımız bizler için neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Türk bayrağı kırmızı al renk üstüne hilal ve yıldızdan oluşan bir bayraktır. Bayrak Türk milletinin bağımsızlığını simgeler. Kurtuluş savaşımızda bu vatanın toprakları uğruna şehit olan binlerce Mehmetçiğinin kanı bu bayrakta simgelenmiştir. Kullandığımız bayrak kurtuluş savaşından çok daha önce Osmanlı döneminde kullanılan bir bayrak olduğu için Türkün simgesidir.

Yüzyıllardır yaşadığımız bu toprak üstünde bu bayrak için binlerce şehidimiz vardır. Bayrağımız göndere çekildiğinde bu vatan üzerinde yaşayan, her yurttaş göğüsü gururla dolar, büyük bir sevgi ve saygıyla bayrağımızı selamlarız. Çünkü biliriz ki o bayrak olmadığı zaman biz özgürlüğümüzü hürriyetimizi yitirmiş oluruz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Bayrağımız bizler için neden önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir milletin özgürlüğünü ve bağımsızlığını temsil eden bayrak toplum için kıymetli ve özeldir bizim al yıldızlı al bayrağımız bizim için göklerde dalgalanacak bas üstünde taşınacak en kutsal simgelerinden biridir Türk milleti tarihi boyunca bayraklarını göklerde dalgalandırmak ve özgürce yaşamak amacıyla birçok mücadele vermiştir Türk milleti ve Türk toprakları Türk bayrağı dalgalandıkça özgürce ve mutlu bir şekilde yaşayabilmektedir Türk bayrağımız şehitlerimizin kanlarını esinlenerek kırmızı yapılmıştır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak