Bayrağımız hangi renklerden oluşuyor. Üzerinde hangi şekiller var?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Bayrağımız hangi renklerden oluşuyor. Üzerinde hangi şekiller var? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bayrağımız kırmızı ve beyaz renklerden oluşmaktadır bayrağımızın üzerinde Hilal ve yıldız bulunur. Bayrağımızın üzerindeki kırmızı renk şehitlerimizin kanını temsil eder. Bayrağımızın üzerinde bulunan ay (Hilal) dinimiz olan Müslümanlığı Yıldız ise milletimizin bağımsızlığını temsil etmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bayrağımız hangi renklerden oluşuyor. Üzerinde hangi şekiller var?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bayrağımız rengi kırmızıdır bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi ederim bayrağımızı göklerde dalgalandığı zaman şehitlerimizin kanından almış olduğu al rengini bilmekteyiz. Bayrağımızın üzerinde yıldız ve hilal şeklinde ay vardır. Bayrağımız ayı ile yıldızı ile ve kırmızı rengi ile yüklendi dalgalandığı zaman bize mutluluk huzur güven ve bağımsızlık veren en güzel simgelerinden biri olarak sayılmaktadır. Yukarıda tatlandırmak için Türk milleti birçok mücadeleden geçmiş ve zorluklara rağmen göklerde dalgalanan durmayı başarmış ve bağımsızlığımızı bu şekilde ifade etmiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!