Ders Notları

Bayrağımız hangi renklerden oluşuyor. Üzerinde hangi şekiller var?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Bayrağımız hangi renklerden oluşuyor. Üzerinde hangi şekiller var? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bayrağımız kırmızı ve beyaz renklerden oluşmaktadır bayrağımızın üzerinde Hilal ve yıldız bulunur. Bayrağımızın üzerindeki kırmızı renk şehitlerimizin kanını temsil eder. Bayrağımızın üzerinde bulunan ay (Hilal) dinimiz olan Müslümanlığı Yıldız ise milletimizin bağımsızlığını temsil etmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bayrağımız rengi kırmızıdır bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi ederim bayrağımızı göklerde dalgalandığı zaman şehitlerimizin kanından almış olduğu al rengini bilmekteyiz. Bayrağımızın üzerinde yıldız ve hilal şeklinde ay vardır. Bayrağımız ayı ile yıldızı ile ve kırmızı rengi ile yüklendi dalgalandığı zaman bize mutluluk huzur güven ve bağımsızlık veren en güzel simgelerinden biri olarak sayılmaktadır. Yukarıda tatlandırmak için Türk milleti birçok mücadeleden geçmiş ve zorluklara rağmen göklerde dalgalanan durmayı başarmış ve bağımsızlığımızı bu şekilde ifade etmiştir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.