Ders Notları

Bayrağımıza ve İstiklâl Marşımıza niçin saygı göstermeliyiz?

6. Sınıf Din Kültürü Bayrağımıza ve İstiklâl Marşımıza niçin saygı göstermeliyiz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bayrağımız ve İstiklal Marşımız nice şehit kanı ve fedakarlıklarla yazılmış ve elde edilmiştir. Nice evlat, baba , dulların acıları vardır. Ülkemizin savaş işgalinden kurtulması ve fedakarlıkları içine alan bu çabaya saygı göstermeliyiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Birçok zorluktan bir mücadeleden sonra ayrağımızın özgür ve bağımsız bir şekilde göklerde dalgalanması milli mücadeleyi bağımsızlığımızı ve vatanımızın toprağının kazanılmasının en güzel örgülerinden ve örneklerinden biri olan İstiklal marşı’na her zaman saygı göstermemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Bağımsızlığımızın en güzel simgelerinden biri İstiklal marşı ve bayrağımız Iğdır Türk bayrağı şehitlerimizin kanından Iğdır İstiklal marşı ise bağımsızlığımızın en güzel örneklerinden biridir İstiklal Marşı’nın her kıtasının da vatanına bağlı olan vatan’da sevgisi bilen ve kahramanlıklarıyla her zaman gösterilmiş olan Türk milletinin en güzel örneklerinden biri İstiklal marşı olarak gösterilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.