Ders Notları

Bayrağımıza ve millî marşımıza saygımızı nasıl gösteririz?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Bayrağımıza ve millî marşımıza saygımızı nasıl gösteririz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bayrağımıza ve millî marşımıza saygımızı nasıl gösteririz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bayrağımız Türk milletinin bağımsızlığını simgelemektedir aziz şehitlerimizin bu cennet vatanı almak için uğruna can vermelerini anlatmaktadır İstiklal Marşı’nı dinlerken gururlanır şehitlerimizi anarız bayrağımıza bakarak Marşı’mızı kim coşkuyla söyleriz.


Bayrağımıza ve millî marşımıza saygımızı nasıl gösteririz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Türk’ün bayrağı bağımsızlığı özgürlüğü simgelemektedir bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır Bu bayrak uğruna Anadolu’ya geldiğimiz ilk günden itibaren Milyonlar kefensiz yatan Ecdadımızın kanı vardır . Bu bayrak Türklün ta kendisidir Milli Marşımız okunmaya başladığında gururla şehitlerimiz Anılır Türk milli şuğuru doğar. Türk olmaktan mutluluk duyarız. Milli Marşımız okunurken sağa sola bakılmaz hareket edilmez yürünmez coşkulu bir şekilde maaşımız okunur gözler Türk bayrağını takip eder bu her bir Türk evladının duyması gereken bir gurur ve onurdur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İstiklal marşı okunduğu zaman hazır ol bir şekilde saygılı bir duruşla İstiklal marşı’nı okur ve bitmesini bekleriz. İstiklal marşı okunduğu zaman bayraklarımız göre çekilir. İstiklal marşı geçmişte atalarımızın Kurtuluş Savaşı’nda kazanmış olduğu binlerce başarıyı en güzel şekilde biz yeni nesillere aktaran bir marştır.İstiklal marşı okunduğu zaman herhangi bir şeyle ilgilenmemek maaşımızın bitmesini beklemek ve onun saygılı bir şekilde okumak gerekir ayrıca şehitlerimizin kanı olan bayrağımıza saygılı olmak onu göklere çekmek öpüp başımıza koymak bayramımızı olan saygıyı gösteren en güzel davranışlardan biridir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.