Bayrağımızı nerelerde görüyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Bayrağımızı nerelerde görüyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Bayrağımızı nerelerde görüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bayrağımızı nerelerde görüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Bayrağımızı öncelikle okulumuzda sağlık ocaklarında ve hastanelerin önlerinde devlet dairelerinde belediyelerin önlerinde iş merkezlerinde avm önlerinde adliyelerde sınır kapılarımızda şehitliklerde bayram gibi törenlerde şehit cenazelerinde, düğün törenlerinde,sınır kapılarında, şehir meydanlarında bazı şehirlerde şehrin her yerinde görülebilecek yüksek tepelerde bayrak tepeleri yapılarak bayrağımız şanlı bir şekilde gururla dalgalanmaktadır.


Bayrağımızı nerelerde görüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bayrağımız Türkiye Cumhuriyeti üzerinde vede yurtdışında elçiliklerimizde, konsolosluklarımıza, sınır ötesi görev yapan kahraman askerlerimizin olduğu birliklerde, uluslararası sular üzerinde görev yapan askeri gemilerimiz vede Türk bandralı deniz taşımacılığı yapan büyük gemilerde, Avrupa’nın birinci sıradaki uçak filosu olan Türk Hava Yolları üzerinde görmekteyiz.

Yaşadığım yerde ise okulumun bayrak direğinde, valiliğin önünde, belediyenin önünde, askeri birliklerde, hastane ve sağlık ocaklarının önlerinde, park ve bahçelerde şehir merkezlerinde, meydanlarda, adliyelerde, iş yerleri, fabrikalar, avmlerin girişlerinde görmekteyiz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Bayrağımızı nerelerde görüyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bayrağımızın genellikle okullarda sınıflarda iş yerlerinde resmi yerlerde sokaklar'da mecliste milli bayramlarda televizyonlarda çok rahat bir şekilde görebiliriz bizim bayrağımız şehitlerimizin kanından esinlenerek yapılmış Ayyıldız al bayrağımızdır. Bayrağımızı başımızın üstünde taşımamız gerekiyor. Çünkü atalarımız Mustafa Kemal Atatürk silah arkadaşları ve Türk milleti Türk bayrağını dalgalandırmak için birçok zorluktan geçmiştir. Özellikle Türk gençleri Türk bayrağının kıymetini bilmeli Türk bayrağının bize vermiş olduğu bağımsızlığı ve özgürlüğünü farkına varmalıdır lar bayrağımız göklerde dalgalandıkça bu cennet vatanı da çok rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayabiliriz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak