Bayrağımızı niçin çok severiz? | Forum Sayfa Cevapları

Bayrağımızı niçin çok severiz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Bayrağımızı niçin çok severiz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bayrağımızı niçin çok severiz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Bayrağımız bizim bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, hürriyetimizi simgeler. Bayrağımızı gönderde gördüğümüz zaman gururlanır vede saygıyla selamlarız çünkü bayrağımız bize bu vatan uğruna şehit olan aziz ecdadımızı kahraman mehmetçiğimizi anımsattığı için severiz.


Bayrağımızı niçin çok severiz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Her ülkenin kendi bağımsızlığını simgeleyen bir bayrağı vardır. Her millet kendi bayrağını sever vede saygı gösterir. Çünkü insan yaşadığı, doğduğu ve kendi benliği ve birliğini milleti olduğu halka aittir. Dünya üzerinde hiçbir insan yoktur ki kendi vatanını ve bayrağını sevmeyen, her insan bir yere ait olma duygusu güder. Onun için bizde kendi bayrağımızı sever ve saygı gösteririz.

Çünkü bayrağımız bize aittir,Bizi simgeler .Bir Amerikalı nasıl bayrağını simgeler kendi bayrağını sallarsa veya bir ingiliz bir fransız kendi bayrağına özen gösterir kendine temsil eden bir bayrak olduğunu bilirse bizde aynı şekilde bayrağımızın bizi temsil ettiğini bilir, bayrağımızla gurur duyarız.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Bayrağımızı niçin çok severiz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bayrağımız bizim için çok kıymetli ve özeldir. Çünkü bayrağımız şehitlerimizin gazilerimizin vermiş olduğu milli mücadelenin en güzel simgelerinden biridir. Ayrıca bayrağımız özgürlüğümüzü bağımsızlığımızı ifade etmektedir. Bayrağımızı bekle dalgalandırmak için Türk milleti seve seve canını malını vermekten açılmamıştır. Bayrağımız göklerde dalgalandırmak her türlü gencinden ve her Türk insanının gurur kaynağıdır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak