Ders Notları

Bayrağın ve vatanın tüm geçmişi sizi oluşturuyorsa siz aslında kaç yaşındasınız? Değerlendiriniz.

7. Sınıf Türkçe Bayrağın ve vatanın tüm geçmişi sizi oluşturuyorsa siz aslında kaç yaşındasınız? Değerlendiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bayrağın ve vatanın tüm geçmişi sizi oluşturuyorsa siz aslında kaç yaşındasınız? Değerlendiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: 2020 -1071 = 949 yaşında


Bayrağın ve vatanın tüm geçmişi sizi oluşturuyorsa siz aslında kaç yaşındasınız? Değerlendiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Türk’ten 1071 tarihinde bizans’ta yapmış olduğu savaşlar beraber Anadolu’nun kapıları Türklere açıldı kabul edilmektedir.

Günümüzde 2020 yılında olduğunuz esas alınırsa 2020 eksi 1071 tarihi bizlere 949 yaşında olduğumuz çıkmaktadır


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatana ve bayrağı karşı olan sevgi ve saygı bir vatandaşın hissettiği en güzel ve en kutsal duygular arasında yer alır. Vatanımızın toprakları bağımsız bir şekilde yaşadığımız huzur dolu ortamlara eşdeğerdir. Al yıldızlı al bayrağımız şehitlerimizden kanından olan göklerde dalgalandıkça Türk toplumunun bağımsızlığını ve özgürlüğüne en güzel şekilde simgeler. Vatanımıza karşı sorumluluklarımız ve görevlerimizi yerine getirdiğimiz zaman Türk toplumun kültürünü ve huzurunu korumuş oluruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.