Bayrak törenlerinde nasıl davranmamız gerekir? | Forum Sayfa Cevapları

Bayrak törenlerinde nasıl davranmamız gerekir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Bayrak törenlerinde nasıl davranmamız gerekir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bayrak törenlerinde nasıl davranmamız gerekir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Bayrak törenleri bayramlarda, özel günlerde, okul bayrak törenlerinde spor musabakaları milli takımların musabakalarında okunur.

İstiklal marşı ile birlikte bayrak törenleri yapılır. Bayrak törenlerinde bayrak göndere çekilirken hazır ola geçilerek istiklal marşı coşkulu bir şekilde okunur.


Bayrak törenlerinde nasıl davranmamız gerekir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bayrak törenleri yapılırken yapılması gerekenler:

Bayrağı göndere çeken kişi öncelikle bayrağın önüne gelerek bayrağı selamlar daha sonra uygun bir tempo ile bayrağı göndere çeker, aynı şekilde bayrak gönderden indirilecekse bayrak öncelikle selamlanır, bayrak gönderden yavaşça indirilir. Bayrak göndere çekilirken tempolu normalden biraz hızlı göndere çekilirken bayrak gönderden indirilirken yavaş ve ağır olarak indirilir.

Çünkü bayrağın indirilmesi nazlı ve hüzünlü bir törendir. Bayraklar, yerlere layık değil her zaman göklere layıktır. Bayrak törenine katılan kişiler öncelikle uygun pozisyonu alır, üzerinde ceket veya pardösü gibi şeyler varsa önlerini ilikler bayrak töreni başladığı anda bitene kadar bayrak göklere çekilirken bayrak takip edilir. Bayrak töreni bitene kadar konuşulmaz  hareket edilmez. Bayrak töreni sırasında konuşulmaz, gülünmez, şaka yapılmaz. Bayrak törenleri komutla başlar, komutla biter.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Bayrak törenlerinde nasıl davranmamız gerekir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bayrak töreninde saygılı olmamız gerekir. Bayrak töreni yapıldığı zaman genellikle İstiklal marşı okunur. İstiklal marşı okunduğu zaman bulunduğumuz bölgede beklemeli ve İstiklal marşı'nı en güzel yürekli okumalı ve bitmesini beklemeliyiz. İstiklal marşı okunduğu zaman bayrağımız göklere dalgalanır ve İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtası okunur okulumuzda genellikle pazartesi ve cuma günleri bayrak töreni yapılmaktadır Ayrıca milli bayramlarda ve çok nadir Özel günlerde de bayrak töreni yapılabilmektedir. Bayrak törenlerinde öğretmenimizin bizi sıraya dizdi gibi beklemeli hazır ol şekilde bayrak töreninde gitmesini beklemeliyiz bayrak töreninde saygılı olmak bizi iyi bir öğrenci yapacaktır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak