Ders Notları

Bazen insanlar, komşuluk ilişkilerinin eskisi kadar iyi olmadığından şikayet etmektedirler. Sizce bunun nedenleri nelerdir?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Bazen insanlar, komşuluk ilişkilerinin eskisi kadar iyi olmadığından şikayet etmektedirler. Sizce bunun nedenleri nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bazen insanlar, komşuluk ilişkilerinin eskisi kadar iyi olmadığından şikayet etmelerinin temel sebebi artık toplumda var olan güven, adalet, yardımlaşma ve dayanışma gibi olguların  zayıflamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca artan nüfusla birlikte insanların çoğalması ve insanların birbirini tanımasından da kaynaklanmaktadır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Eskiden insanlar komşuluk ilişkileri çok daha fazla önem verirlerdi komşularına her zaman yardım ederlerdi komşularını göz etmekten oflaya ihtiyaç durumunda yardım etmekten asla kaçmazlar da eskiden komşuluk ilişkileri günümüze göre daha iyi durumdaydı benim bizde insanlar pek birbirinden haberdar bir şekilde yaşanmaktadır bazen aynı apartmanda bile birbirlerini ziyaret etmemek de ve birbirlerinden haberler olmamaktadır eskiden insanlar her zaman birbirini gözetirdi ihtiyaç durumunda ihtiyacı koşardı ve her zaman bir dönem kıymetini bilen komşuluklar vardı.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.