Ders Notları

Bedensel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini sağlayacak bir hayat seviyesinde yaşama hakkını kullanamayan çocuklar ne gibi sorunlarla karşılaşabilir? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Bedensel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini sağlayacak bir hayat seviyesinde yaşama hakkını kullanamayan çocuklar ne gibi sorunlarla karşılaşabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bedensel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini sağlayacak bir hayat seviyesinde yaşama hakkını kullanamayan çocuklar ne gibi sorunlarla karşılaşabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bu çocuklar ilerideki hayatlarında hayata tutunmada ve insanlarla olan ilişkilerinde sıkıntı çekerler. İnsanlarla uyum içinde olma ve sağlıklı bir anne baba olma onlar için oldukça zor olur. Ancak iyi bir eğitim alır ve kendilerini geliştirmek mümkün olursa hayata sağlam ayaklarla basabilirler. Yoksa duygular çocukluk döneminde yapılandığı için zarar gören ve psikolojisi sağlam olmayan bireyler olacaklardır.


Bedensel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini sağlayacak bir hayat seviyesinde yaşama hakkını kullanamayan çocuklar ne gibi sorunlarla karşılaşabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bedensel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini sağlayacak bir hayat seviyesinde yaşama hakkını kullanamayan çocuklar en fazla ruhi zararı görenlerdir. Duyguların yapılanması ve yerleşmesi çocukluk döneminde gerçekleştiği için eğer bu bireyler ileride kendilerini onarma imkanı elde edemezlerse sağlıklı hareket eden bireyler olmaları imkansızlık derecesinde zordur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geleceği hazırlanan çocuklar elbetteki sağlıklı birer birey olmak için hak ve özgürlüklerini tanıyor olması ve hak ve özgürlüklerini yeterince ve faydalanıyor olması gerekir. Çünkü çocuklar hak ve özgürlüklerinden faydalanma the zaman zihinsel bedensel ruhsal ve psikolojik olarak çeşitli zorluklar çekebilir. Ayrıca hak ve özgürlüklerin tüm çocuklara eşit bir şekilde faydalanıyor olması ve Dünya çocukların burnu alıyor olması elbette ki daha gelişmiş daha bilgili ve daha deneyimli nesillere sahip olacağımız anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.