“Ben özgür biriyim. Okula istediğim saatte gelirim.” diyen bir arkadaşınız sizce doğru mu düşünüyor? Niçin?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe “Ben özgür biriyim. Okula istediğim saatte gelirim.” diyen bir arkadaşınız sizce doğru mu düşünüyor? Niçin? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hayır, bence böyle söyleyen biri yanlış düşünüyor. Özgürlük bu demek değildir. Bu kurallara uymayarak toplum düzenini bozmaktır. İnsanları üzmek ve sıkıntıya sokmaktır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Ben özgür biriyim. Okula istediğim saatte gelirim.” diyen bir arkadaşınız sizce doğru mu düşünüyor? Niçin?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ben Özgür biriyim okula istediğim saatte gelebilirim diyen bir arkadaşımız elbette ki doğru bir davranışta ve sözde bulunmaz çünkü özgür olmak çeşitli alanlarda bulunduğumuz ortamlarda görevlerimizi ve sorumluluklarımızı istediğimiz gibi davranmak veya istediğimiz gibi kuralları belirlemek değildir özgür olmak fikrimize düşüncemizi hak ve özgürlüklerimizi kullanabilmektedir bulunduğunuz ortamlarda örneğin okulda evimizde veya herhangi bir ortamda gerekli olan kuralları ve sorumlulukları yerine getirmeliyiz bu kurallar ve sorumlulukları yerine getirmediğimiz zaman elbette ki doğru bir davranış yapmaz yapmayız her zaman kurallarına ve sorumluluklarımıza göre davranmalıyız özgür olmak bunu gerektirir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!