Ders Notları

Besinlere neden ihtiyaç duyarız?

4. Sınıf Fen Bilimleri Besinlere neden ihtiyaç duyarız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Besinlere neden ihtiyaç duyarız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde etmek için besinlere ihtiyaç duyarız.


Besinlere neden ihtiyaç duyarız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar hayatlarını devam etmeleri için sürekli olarak beslenmesi gerekmektedir. İnsanlar besinleri tüketerek vücut sisteminin ihtiyacı olan enerjiyi alır ve bu sayede hayat içerisinde yaşamlarını devam ettirmektedir.

Sürekli olarak vücudun ihtiyacı olan besinleri alarak vücut fonksiyonlarının çalışmasını, düzenlenmesini ve harcayacağımız enerjinin karşılanması için beslenmek canlılar için büyük bir önem taşımaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için enerjiye sahip olabilmek için besinlere ihtiyaç duyarlar. Doğada bulunan besinleri insanlar zaman içerisinde değerlendirerek ve kullanarak beslenmeyi gerçekleştirmişlerdir. Vücudumuza aldığımız besinler sayesinde büyür gelişir yaşamak için yeterince enerjiye sahip oluruz. Tarımcılık ve hayvancılık ve beraber sahip olduğumuz besinler Ayrıca teknolojinin bize sunduğu nimetlerle üretmiş olduğumuz birçok ürünleri rahat bir şekilde tükete biliyoruz. Ayrıca hayvanlarda insanlar gibi besinleri ihtiyaç duyarlar. İnsanlar bir arada yaşayarak ve yaşamlarını sürdürebilmek için doğada bulunan yiyecek ve içecekleri tüketirler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.