Ders Notları

Besinlerin taze ve doğal olmasının sağlık için önemi ne olabilir?

4. Sınıf Fen Bilimleri Besinlerin taze ve doğal olmasının sağlık için önemi ne olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Besinlerin taze ve doğal olmasının sağlık için önemi ne olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Besinlerin taze ve doğal olmasının sağlık için önemi çok fazladır. Besinlerin içerisinde var olan vitaminleri en iyi şekilde almak için besinlerin taze olması ve doğal olması büyük bir önem taşımaktadır.


Besinlerin taze ve doğal olmasının sağlık için önemi ne olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanların besinler içerisinde yer alan vitamin ve mineralleri almak için sürekli olarak taze besinleri ve doğal besinleri tercih etmesi gerekmektedir. Besinlerin taze ve doğal olmasının sağlık için önemi bu şekilde anlaşılmaktadır.

Bu nedenle alışveriş yapıldığında taze ürünler satan yerler tercih edilmesi ve katkı maddeli ürünler yerine standartlara uygun katkısız ürünlerin tercih edilerek alınması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Manavda pazarda ve marketlerden almış olduğunuz besinlerin meyve ve sebzelerin taze olması açıkta satılmaması ,çürük olmaması ve mevsiminde yetişiyor olmasa sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Herhangi bir alışverişimizi yaptığımız zaman muhakkak güvenilir ortamlardan alışveriş yapmak da sağlık açısından gereklidir. Örneğin manavdan meyve sebze alıyorsak en tazesini çocuksuz olanını tercih etmeliyiz eve geldiğimiz zaman bol suyla yıkayarak temiz bir şekilde pişirmeliyiz. Ayrıca almış olduğumuz bir yer gıda ürünlerinin bakliyat olsun et ürünleri olsun veya süt ürünleri olsun son kullanma tarihinin  geçmemiş olmasına ve ambalajlarının veya eski olmamasına dikkat etmekte sağlığımız için gereklidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.