Beynimizin çalışma düzeni hakkında araştırma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Beynimizin çalışma düzeni hakkında araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Beynimizin çalışma düzeni hakkında araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Beynimizin çalışma düzeni hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanların yanlış bildiği bir teori bulunmaktadır. Beynin bir kısmının çalıştığına dair yanlış bilgiler bulunmaktadır. İnsan beyninin tamamını kullanır,fakat bazen sağ tarafını, bazen ise sol tarafını kullanmaktadır.

Görme, duyma, işitme, koklama gibi duyu organlarımızın yaptığı işlemleri beynimizin ana merkezine gönderir. Beynimizin sağ tarafını sol beyin, sol tarafını ise sağ beyin yönetmektedir.


Beynimizin çalışma düzeni hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Kafamızdaki beyin sağ ve sol olmak üzere ikiye ayrılır. Görme, duyma, işitme, koklama gibi duyularımızın ana merkezi beynimizdir. Çünkü bizim hareket sinirlerinin bağlantı merkezi beyin olduğu için bizim öğrenme, okuma, yazma vb tüm işlevler beyin üzerinde gerçekleşmektedir.

Beynimizin sol tarafı mantıksal durumlara odaklanırken, sağ tarafı ise hissel durumlara yönlendirir. Sol tarafımız detaylara yönelik çalışırken sağ taraf olayın tümüne bakar.

Beyninin sol tarafını daha çok kullanan daha gelişmiş insanlar, daha detaycı, daha mantıklı sayıları seven özellikleri vardır. Sağ tarafı daha çok  gelişmiş insanlar ise bütünsel, duygusal ve görsel olarak düşünen insanlardır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Beynimizin çalışma düzeni hakkında araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!