Bildiğiniz meslekler hangileridir? | Forum Sayfa Cevapları

Bildiğiniz meslekler hangileridir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Bildiğiniz meslekler hangileridir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bildiğiniz meslekler hangileridir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Meslek; insanların geçimlerini sağlamak için devamlı yaptığı işe denir. Ülkemizde birçok meslek vardır. Çevremde de birçok meslek vardır. Bildiğim meslekler; öğretmenlik, doktorluk, aşçılık, çöpçülük, esnaflık, avukatlık, hakimlik ve polisliktir.


Bildiğiniz meslekler hangileridir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Meslek; insanların geçimlerini sağlamak , para kazanmak amacı ile sürekli yaptıkları işe verilen isimdir. Her insanın farklı yetenekleri ve sevdiği işler vardır. Bu yüzden insanlar kendilerine farklı işler seçerler.İnsanların  bazıları insanlara bir şeyi öğretmeyi severler ,bu kişiler öğretmen olurlar. Bazıları ülke düzenini sever ve katkıda bulunmak isterler bu kişilerde polis olurlar.

Her meslekte kendi aa

Her meslek ülkemiz için değerlidir. Hiçbir mesleği küçümsememeliyiz. Her insan yaptığı mesleği güzel yaparsa ülkemiz çok iyi yerlere gelir. Mesela doktorlar hastalarla iyi ilgilenirse hastalıklarımız hemen iyileşebilir. Biz temizlik görevlisi caddeleri ve görevli olduğu yeri iyi temizlerse her yer çok güzel ve temiz görünür. Esnaflar işlerinde hile yapmaz ve insanları kandırmazlarsa alışveriş çok güvenli hale gelir. İşte demek ki meslekler ve meslekleri yapan insanlar hayatı güzelleştirebilir.

Benim bulunduğum yerde de birçok meslek vardır. Bu meslekler öğretmenlik, doktorluk, esnaflık , polislik, hakimlik, avukatlık, temizlikçilik, aşçılık, terzilik, hemşireliktir. Hepimiz büyüdüğümüz zaman bu veya başka meslekler seçerek para kazanır ve hayatımıza devam ederiz. Ailemiz ve öğretmenlerimizde bize bu konuda yardımcı ve destek olurlar. Okumamız için gerekli maddi ve manevi desteği sağlarlar


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Bildiğiniz meslekler hangileridir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak