Ders Notları

Bilgi güvenliği açısından yapmamız gerekenler nelerdir? Yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Bilgi güvenliği açısından yapmamız gerekenler nelerdir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilgi güvenliği açısından yapmamız gerekenler nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İnternet ortamında var olan bilgi güvenliği açısından sürekli olarak bilgilerin güvenilir kaynaklardan ve birden fazla kaynaktan araştırarak bilginin doğru olup olmadığı kontrol edilmesi gerekmektedir.


Bilgi güvenliği açısından yapmamız gerekenler nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde var olan bilgi kirliliği nedeniyle sürekli olarak dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesi bilgi güvenliğidir. Bilgi güvenliği için insanların kullandıkları alet ve dosyalara şifreler koymaları, güvenlik programları kurmaları, anti virüs programları kurmaları ve bilgi toplandığında bilginin resmi sitelerden yada güvenilir var olan sitelerden bilgileri elde etmeleri büyük bir önem taşımaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Araştırmış olduğunuz bilgileri güvenilir olması ve doğru olması için eğer sosyal medyayı kullanıyorsa sağlam ve doğru bilgi kaynaklarını kullanmamız gerekir. Eğer genel a haricinde araştırmak istediğiniz bilgiyi dergilerden kitaplardan ansiklopedilerden ve farklı yazılıp kaynaklardan almak istiyorsak öncelikle bu kaynakların doğru olduğuna ve güvenilir bir şekilde basılmış olduklarına Emin olmamız gerekir. Televizyonlarda ve sosyal medyalarda gördüğümüz haberleri birçoğu doğru veya güvenilir olmayabilir. Özellikle devlet kanalları ve doğruluğu bilinen kanalları tercih etmeli ve bu alanda bilgi edinmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.