Bilgi paylaşımının sosyal hayata ve çalışma hayatına katkılarını örneklerle açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Bilgi paylaşımının sosyal hayata ve çalışma hayatına katkılarını örneklerle açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Bilgi paylaşımının sosyal hayata ve çalışma hayatına katkılarını örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilgi paylaşımının sosyal hayata ve çalışma hayatına katkılarını örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Toplum içerisinde bir bilginin paylaşılması ile o toplumda ilerleme ve gelişme de önemli katkı sağlar.

Çünkü bilginin paylaşıldığı yerlerde akıl gücü devreye girer. Bildiğimiz bir bilgi hayat kurtarırken, toplum içerisinde öğrenilen ve bilinen bilgilerin birleşimi ile bir icat oluşturulabilir.

Mesela, tekerleğin icadı veya ampulün icadı gibi bilgi gelişiminin birleşmesiyle oluşmuş icatlara örnek verilebilir. İlk telefonun bulunmasından sürekli denemeler ile bilgi birikmesi ile bu gün kullandığımız akıllı telefonların hepsi bilgi birikiminin bir araya gelmesiyle oluşmuştur.


Bilgi paylaşımının sosyal hayata ve çalışma hayatına katkılarını örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Sosyal alanlarda, çağımızın en önemli gereksinimlerinden birtanesi bilgi paylaşımıdır. Örneğin İstanbulda trafiğe çıkmamız gerekmekte, trafik durumunu öğrenebilmemiz için anlık trafik bilgisini hangi yolların tıkalı olduğunu bize verebilen, açık veya kapalı güzergahları bize verebilen paylaşım sitelerinden öğrenebiliriz.

İnsanlar hayatlarını kazanabilmeleri için bir işe ihtiyaç duyarlar. Bu işte de başarılı olabilmeleri için bilgiye ihtiyaç duyarlar.

Mesela, medikal işi ile uğraşan birisi günümüzün tehlikesi olan korona virüsüne karşı alınan önlemler içerisinde zamanında maske stoğu yapan, eldiven ve dezenfekte ilaç stoğu bulunan firmalar, toplum içerisinde buna talep fazla olacağı için bu stokları hızlı bir şekilde bitirerek bu yönde yaptığı yatırımı nakite çevirmiş olur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bilgi paylaşımının sosyal hayata ve çalışma hayatına katkılarını örneklerle açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!