Bilgi teknolojilerinden yararlanarak önemli bir bilim insanı hakkında araştırma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Bilgi teknolojilerinden yararlanarak önemli bir bilim insanı hakkında araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Bilgi teknolojilerinden yararlanarak önemli bir bilim insanı hakkında araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilgi teknolojilerinden yararlanarak önemli bir bilim insanı hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Antonio Meucci İtalyan mucit, 1854 yılında adına Teletro fono adını verdiği sesi önce elektrik dalgalarına daha sonra aletin diğer ucunda sese çeviren aleti icat etmiştir. Bu bu gün kullandığımız telefonum ilk örneği olarak kabul edilir.


Bilgi teknolojilerinden yararlanarak önemli bir bilim insanı hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :  Antonio Meucci 1808-1889 yılları arasımda yaşamış, İtalyan bir mucittir. Telefonun gerçek mucidi Meucci’dir. 1854 yılında Teletrofono adı ı verdiği telefonun ilk şeklini icat etmiştir. Bu icadını yaptıktan sonra 28aralık 1871 yılında CAVEAT geçici patent başvurusunda bulundu.

Aynı yıl hastalandı, tedavi parası için karısı Teletrofono icadıda dahil bütün icatlarını bir eskiciye sattı. Meucci iyileştikten sonra teletrofono icadını aradı ve eskiciyi buldu. Eskici ise icadı ismini vermek istemeyen bir gence sattığını söyledi. 1873’te işi olmayan Meucci geçici patenti uzatmak istedi fakat 1874 yılında parası olmadığı için uzatamadı. Teletrofono’nun krokilerini yolladığı vestenonion daki laboratuvarlarda Grahambell bunları buldu ve patentini kendisi almıştır.

Meucci bunun üzerine Grahambell’e dava açtı. 1886’da mahkeme Meucci’nin icafın gerçek sahibi olduğuna ikna oldu fakat Meucci 3 yıl sonra vefaat etmiştir. 11 haziran 2002’de ABD temsilciler meclisinde Antonio Meucci’nin telefonun gerçek icadının sahibinin Meucci olduğunu kabul etti.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bilgi teknolojilerinden yararlanarak önemli bir bilim insanı hakkında araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!