Ders Notları

Bilgisayar başında fazla zaman geçirmenin neden olabileceği zararlar hakkında tartışalım.

3. Sınıf Türkçe Bilgisayar başında fazla zaman geçirmenin neden olabileceği zararlar hakkında arkadaşlarımızla tartışalım. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bilgisayar başında fazla zaman geçirmek, bağımlı olarak hayattan kopmaya, bilgilerimizin eksilmesine, arkadaş ortamımızın az olmasına veya hiç olmamasına , sosyal hayattan kopmaya, okul ve diğer hayattaki bilgilere karşı duyarsızlaşmaya ve psikolojimizin bozulmasına neden olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bilgisayar kullandığımız zaman elbette ki çok fazla uzun süre bilgisayar başında durmalıyız bu hem sağlığımızı bozar hem de sorumluluklarımızdan sosyal hayatta uzak kalmamıza sebep olabilir. Bilgisayar kullandığımız ama ihtiyacımız kadar kullanmalıyız çok uzun süre bilgisayar karşısında zaman geçirmek bilgisayar karşısında yemek yemek elbetteki doğru bir davranış değildir sağlık sorunları yaşayabiliriz veya mutsuz olabiliriz çok fazla ekran başında zaman geçirdiğimiz için gözlerimiz bozulabilir belimiz ağrıyabilir bu sebeptendir teknolojik aracımız olan bilgisayarı kullanım alanlarını belirlemeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.