Bilgisayarı hangi amaçlarla kullanırsınız?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Bilgisayarı hangi amaçlarla kullanırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilgisayarı hangi amaçlarla kullanırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bilgisayarı arkadaşlarım veya akrabalarım gibi sevdiğim insanlarla görüşmek için ,internette ders yapmak veya merak ettiğim bir konuyu araştırmak için ve canlı derse katılmak için kullanırım.


Bilgisayarı hangi amaçlarla kullanırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Bilgisayar her ne kadar telefonun hayatımıza girmesiyle beraber etkenliğini yitirse de yine de zaman zaman oyun oynamak, canlı derse katılmak ,araştırma yapmak ve sevdiğiniz kişilerle görüşmek için kullandığım bir alettir. Verilen ödevleri yapmak ,slayt hazırlama veya fotoğraflar üzerinde değişiklik yapmak ,ödev tezleri hazırlamak veya ders notlarım için çıktı almak için bilgisayarı kullanırım. Bilgisayar interneti telefonların kullanımının artmasıyla beraber her ne kadar insanlar arasında rağbet açısından kullanımında azalma olsada yine de bir çok oyunu oynamak veya telefonun hafızasının kaldıramadı resim belge gibi dokümanları depolamak ve çıktı almak için olmazsa olmazlardandır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bilgisayarı hangi amaçlarla kullanırsınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bilgisayar günümüzde teknoloji ile donatılmış olan iletişimi bilgi almayı eğlenceye bilgi saklamayı ve çeşitli kaynaklara ulaşabilme gibi temel imkanları sağlayan teknolojik bir araçtır. Bilgisayar kullanırken ödevlerimizi yapabilir sevdiklerimizle görüntülü konuşabilir birçok kaynağı bilgiye internet ve sana ortam sayesinde ulaşabilir Ayrıca bilgisayarda bulunan sanal ortamlarda arkadaşlarımızla oyun oynayabilir mesajlaşabilir ve çeşitli etkinliklerde bulunabiliriz bunun yanı sıra birçok bilginize bilgisayarlara saklayabilir fotoğraflarımızı burada bulundurabilir veya yazıcı yardımıyla istediğiniz yazıyı bilgisayar yardımıyla çıkarabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!