Bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Bilim insanı olmak isterdim, çünkü bilim insanları insanlık için çok önemli çalışmalar yapmaktadırlar. Bende insanlığa büyük katkılarda bulunarak fayda sağlamak isterdim. Araştırma yapmak ve merak ettiğim şeyleri öğrenmek için bilim insanı olmayı seçerdim.


Bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanlar tarih öncesinden itibaren çevrelerindeki doğayı tanımak için onu merak etmişler tadarak, koklayarak öğrenmeye çalışmışlardır. Tüm insanlar bir şeyleri merak eder ve öğrenmeye çalışır, fakat bazı insanlar merak etme, öğrenme duyuları ve beyin yapıları olarak diğer insanlardan daha gelişmiş durumdadır.

Bu insanlar, insanlığa daha fazla fayda sağlamak için, çeşitli alanlarda araştırma çalışmaları yaparak katkı sağlamışlardır. Bende bu insanlar gibi insanlığa faydalı olmak için önemli bir bilim insanı olmak isterdim. Örneğin;Son aylarda meydana gelen korona virüsünün ilacını bularak insanları ölümlerden kurtarmak ve bu hastalığı yeryüzünden silen insan olarak tarihe ismimi yazdırmayı çok isterdim.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bilim insanı olmak ister miydiniz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!