Ders Notları

Bilim insanlarından bazılarının birden çok alanda çalışma yapmasını yorumlayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Bilim insanlarından bazılarının birden çok alanda çalışma yapmasını yorumlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilim insanlarından bazılarının birden çok alanda çalışma yapmasını yorumlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilim insanlarının bazılarının birden çok alanda çalışma yapmasının temel sebebi ilgili olduğu alanlar da ihtiyaç duyduğu yandan lardaki var olan çalışmalarla çalışmalarını desteklemeleri ve daha iyi bir araştırma ortaya koymalarına kaynaklanmaktadır.

Örnek vermek gerekirse astronomi alanında araştırmalar yapan bir kişinin iklim hakkında matematik hakkında ve geometri hakkında bir çok bilgiye sahip olarak astronomi alanında çalışmalar yapması gerekmektedir.


Bilim insanlarından bazılarının birden çok alanda çalışma yapmasını yorumlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilim insanlarının bazılarının birden çok alanda çalışma yapmasının temel prensibi bilim adamlarının hem birden fazla alanla ilgili çalışmalar ve kayda değer ispatlar yapabilmeleri hem de bilim alanında var olan çalışmalarının iç içe olmasından kaynaklandığını ifade etmek doğru olacaktır.

Örnek vermek gerekirse bilim alanında var olan matematiksel çalışmalar geometri alanıyla çatışmak da Geometri alanında yapılan çalışmalar ise matematik alanında yapılan çalışmalarla iç içi olarak çalışılması genel Prensip olarak kabul edilir.

Astronomi alanında yapılan çalışmalar dikkate alındığı zaman bir astronomi uzmanının iklim bilimi hakkında matematik hakkında geometri alanı hakkında ve bilimsel kurumlar hakkında birçok alanda bilgi sahibi olarak ancak astronomi alanında Bu bilim dallarını binmesi ile başarılı olabileceği için birden çok alanda bilim adamları çalışmalar yaparak kendi alanındaki var olan bilgileri en iyi şekilde değerlendirmeye amaçlamışlardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bilim adamlarının birden fazla çalışmaya ve fazla alanlarda çalışma gibi imkanlara sahip olabildikleri ne ve araştırmak istedikleri tüm konuları ele aldıkları zaman farklı çalışmalarla yeni icatlar ve buluşlar ortaya çıkaran bildiklerini söyleyebiliriz. Bilim adamları ele aldıkları birçok araştırma konusunun farklı yöntemlerle deneyim diyebilir ve bu konuda farklı araştırmalar ve çalışmalar yaparak vermiş oldukları hizmetleri insanların hayatlarını kolaylaştırmak yeniliklere açık olmak ve birçok alanda yeni buluşlar ortaya çıkarmak gibi imkanları keşfettikleri söylenebilir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.