Bilim insanlarının öğrenmeye karşı bu kadar istekli olmalarının sebebi sizce ne olabilir? Bu konuda bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Bilim insanlarının öğrenmeye karşı bu kadar istekli olmalarının sebebi sizce ne olabilir? Bu konuda bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Bilim insanlarının öğrenmeye karşı bu kadar istekli olmalarının sebebi sizce ne olabilir? Bu konuda bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilim insanlarının öğrenmeye karşı bu kadar istekli olmalarının sebebi sizce ne olabilir? Bu konuda bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :İnsanoğlu dünya tarihinin ilk çağlarından itibaren çevresinde olup biteni merak etmiş ve incelemiştir.

İlk çağlarda insanlar dünyayı tanımak için, koklayarak, tadarak tanımaya çalışırken bazı insanlar ise doğadan korkarak onu ilahlaştırmış ve ona tapmıştır.


Bilim insanlarının öğrenmeye karşı bu kadar istekli olmalarının sebebi sizce ne olabilir? Bu konuda bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İnsanlar ilk çağdan itibaren doğayı araştırma, öğrenme gibi şeylere ilgi duymaya başlamışlardır. Bazı insanların ilgisi ise diğer insanlardan daha farklı olduğu için daha çok araştırma ve öğrenme isteği olduğu için bilim adamları ortaya çıkmıştır.

Bu tamamen, tercih veya bilim insanı olma özellikleri taşımaktan kaynaklanmaktadır.Tarih öncesi ve sonrası bilim insanlarının bu kadar istekli olması, merak etme ve çözümlemeye çalışmaktan kaynaklanmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bilim insanlarının öğrenmeye karşı bu kadar istekli olmalarının sebebi sizce ne olabilir? Bu konuda bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Bilim insanlarının öğrenmeye bu kadar istekli olmalarının sebebi şudur.İnsanlar dünyanın ilk tarihinden meraklı olmaları çok fazla çalışmalarıdır.İnsanlar meraklı varlık lardır.Her şeyi merak etmiş, araştırmış,deneyler yapmıştır.İnsanlar çalışmaları boyunca çoğu şeyi keşfetmişlerdir.İnsanlar her şeyi düşünen varlıklardır.Düşündükleri için de merak etmiş olurlar.Merak ettikleri şeyi araştırırlar,üzerinde deney yaparlar ve daha çok şeyi de deniyen varlıklardır.İnsanlar merak etmeseydi ve düşünmeseydi belki de teknoloji ilerlemezdi.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!