"Bilim ve teknolojideki gelişmeler sonucunda gelecekte insan beynine benzer bir makine yapılabilir mi? | Forum Sayfa Cevapları

“Bilim ve teknolojideki gelişmeler sonucunda gelecekte insan beynine benzer bir makine yapılabilir mi?


Türkçe Öğretmeni

“Bilim ve teknolojideki gelişmeler sonucunda gelecekte insan beynine benzer bir makine yapılabilir mi?

Eğer yapılırsa bu makine hangi alanlarda kullanılabilir? Sizce böyle bir buluş yapılmalı mı?” sorularından hareketle bir yazma konusu belirleyiniz. Yazınızı sonraki sayfada yer alan alana yazınız. Yazmaya başlamadan önce yazmak istediğiniz konuda yer vereceğiniz bölümleri zihninizde tasarlayınız. Yazınıza başlık koymayı unutmayınız.


Cevap :Bilim ve teknolojinim gelişmesi ile birlikte son 10 yılda inanılmaz bir şekilde gelişmeler elde edilmiştir. Bu gelişmeler başlıca, yapay zekanın alternatif olarak bu yönde kullanılan süper akıllı telefonlar ıphone gibi teşefonlar içerisinde, siri gibi kendi düşüncelerini ortaya koyabilen yeni yazılım sistemleri buna örnek verilebilir.

Gelecek on yıl içerisinde muhtemelen telefonlar üzerine uygulanan bunun gibi yapay zekalar, geliştirişebilecek robotlarla birleştirilerek kendi başına düşünebilen, android adı verilen işletim sistemlerine sahip robotlar hayatımıza girmesi muhtemel, bu robotlar insanlara arkadaşlık etmesi için veya insanların yapamayacağı tehlikeli olan işlerde kullanılmak için kullanılabilecekler.

Örneğin;kimsesi olmayan yanlız yaşayan bir kişi kendine yardım etmesi için insandan çok bu robotlara güvenebileceği için evine bu yardımcı robotlardan alacak, bu robotlar sayesinde insanlar yalnız kalmayacak veya evde yapılması gereken işleri bu robotlar sayesinde gerçekleştirebilecekler. Bunun dışında, askeri alanlarda, bu robotlardan faydalanabilinecek. Yok edilmesi gereken bir hedef bu robotlara yüklenecek, bu hedefler yok edilmedikçe bu robotlar durmayacak. Savaşlar veya terör saldırılarında insan kayıpları daha aza indirilecek daha güvenli bir ortam yaratılabilecek.

Eğer gerekli anlaşmalar ve uluslar arası gerekli kurallar tüm dünya milletlerinin ortak kararıyla alınırsa, insan hayatına gitebilecek olan bu robotların, tüm insanlığa faydalı olabileceğini düşünmekteyim. Fakat artniyetli kişiler bu tarz yaratılan robotları kendi çıkarları için kullanabilir, buda bu teknolojinin bir eksi yönetim olarak görüyorum.
Ödevini Bulamadıysan ARA

“Bilim ve teknolojideki gelişmeler sonucunda gelecekte insan beynine benzer bir makine yapılabilir mi?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!