Bilinçli bir tüketici, yiyecek ve içecekleri seçerken nelere dikkat etmelidir?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Bilinçli bir tüketici, yiyecek ve içecekleri seçerken nelere dikkat etmelidir? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bilinçli bir tüketici yiyecek ve içeceklerini seçerken öncelikle açık satışlar da taze olup olmadığına dikkat etmelidir. Paketli, ambalajlı ürünlerde üretim ve son kullanma tarihine dikkat edilmelidir.
Bunlara dikkat etmememiz durumunda gıda zehirlenmesi olabilir. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerde bildiğimiz ve güvendiğimiz yerlerden alışveriş yapmalıyız. Adını duymadığımız markaları uygun fiyatlı olduğu için almamalıyız. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bilinçli bir tüketici, yiyecek ve içecekleri seçerken nelere dikkat etmelidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bilinçli bir tüketici tüketici ürünleri satın aldığı zaman ambalajlı açıkta satılmayan son kullanma tarihine bakarak ve rengini kaybetmemiş ürünleri tercih etmeli Ayrıca meyve ve sebze seçtiği zaman çocuk olmayanlara tercih etmelidir. Bilinçli bir tüketici indirimli ürünleri takip eder ve satın almış olduğu ürünlerin fiyatını biberi satın bilinçli bir tüketici güvenilir ortamlardan alışveriş yapar herhangi ayrı isteyecek yerlerden alışveriş yapmalıdır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!