Ders Notları

Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır?

6. Sınıf Fen Bilimleri Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Binalar elektrik hatları döşenirken, prizler, duyar, elektrik düğmeleri gibi maddeler elektriği iletmeyen yalıtım maddelerinden yapılmaktadır.

Bu maddeler insan canını koruyan maddeler olarak yapılmıştır. Yalıtımlı maddelerden olmasaydı insanların can sağlığı tehlikede olurdu.


Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Binaların , elektrik hatları döşenirken prizler, duyular ve duvar içerisine yerleştirilen elektrik hatlarının geçtiği borular, elektriği yalıtma özelliği olan insanların can güvenliğini önde tutulan yalıtkan malzemelerden yapılmaktadır. Bu malzemeler genellikle plastik, lastik, porselen, tahta gibi elektriği iletme yen maddelerden yapılmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Binalarımızda elektrik devreleri kurulduğu zaman ve elektrik prizleri yapılacağı zaman uyulması gereken çeşitli kurallar ve çeşitli önlemler vardır. Fen bilimleri dersimizde yer alan ve günlük hayatımızda oldukça etkileyen bu konuyu daha iyi anlamak ve öğrenmek amacıyla sitemizde verdiğiniz bilgileri çok beğenerek defterime geçirdim verdiğiniz cevaplara bilgiler çok güzel oluyor her zaman verdiğiniz cevaplar ve bilgiler hem okunaklı hem çok güzel sizlere çok teşekkür ederim her zaman sizler sayesinde başarılı olduğunu söylemek isterim teşekkürler Forum sayfası test cevabı ailesi.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.