Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır? | Forum Sayfa Cevapları

Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır?


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Binalar elektrik hatları döşenirken, prizler, duyar, elektrik düğmeleri gibi maddeler elektriği iletmeyen yalıtım maddelerinden yapılmaktadır.

Bu maddeler insan canını koruyan maddeler olarak yapılmıştır. Yalıtımlı maddelerden olmasaydı insanların can sağlığı tehlikede olurdu.


Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Binaların , elektrik hatları döşenirken prizler, duyular ve duvar içerisine yerleştirilen elektrik hatlarının geçtiği borular, elektriği yalıtma özelliği olan insanların can güvenliğini önde tutulan yalıtkan malzemelerden yapılmaktadır. Bu malzemeler genellikle plastik, lastik, porselen, tahta gibi elektriği iletme yen maddelerden yapılmaktadır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Binalara elektrik hatları döşenirken prizler, duylar, elektrik düğmeleri ve duvar içinden geçen malzemeler hangi özelliğe sahip olmalıdır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak