Ders Notları

Binalarda ısı yalıtımının önemini; aile ve ülke ekonomisi, kaynakların etkili kullanımı ve çevre üzerinde oluşturacağı etkiler açısından araştıralım.

6. Sınıf Fen Bilimleri Binalarda ısı yalıtımının önemini; aile ve ülke ekonomisi, kaynakların etkili kullanımı ve çevre üzerinde oluşturacağı etkiler açısından araştıralım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Binalarda ısı yalıtımının önemini; aile ve ülke ekonomisi, kaynakların etkili kullanımı ve çevre üzerinde oluşturacağı etkiler açısından araştıralım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Binalarda ısı yalıtımı sayesinde daha az yakıt ve enerji harcanır. Buda hem elektrik, hem doğal gaz hemde odun , kömür gibi yakıtlardan tasarruf demektir ki bu hem ailenin bütçesine katkı sağlar, hem çevre daha az kirlenmiş olur hemde ülkemiz daha az ithalata para ayırmış olur.


Binalarda ısı yalıtımının önemini; aile ve ülke ekonomisi, kaynakların etkili kullanımı ve çevre üzerinde oluşturacağı etkiler açısından araştıralım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Binalarda ısı yalıtımı oldukça önemlidir. Ülkemizde daha tam etkisi bilinmediği için pek önemsenmese de ısı yalıtımının oldukça büyük etkileri vardır.  Isı yalıtımı olan binalarda daha az yakıt ve enerji harcanır. Buda hem elektrik, hem doğal gaz hemde odun , kömür gibi yakıtlardan tasarruf demektir. Daha az yakıt sayesinde hem aile yakıta daha az para ayırmış olur. Hem ağaçlarımız daha az kesilir, hem hava daha az kirlenir hemde ülkemiz daha az ithalat yapmış olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Binalarda bulunan ısı yalıtımı enerji tasarrufu için gereklidir. Isı yalıtımı sayesinde elektrikten tasarruf edilir. Bu sayede doğal kaynaklarımız olan elektriği tasarruflu bir şekilde kullanırız. Ayrıca elektriğin tasarruflu bir şekilde kullanması ülke ekonomisi için etkilidir. Isı yalıtımı soğuk ve sıcağa bulunduğumuz ortamlara geçirmemek için tasarlanmıştır. Isı yalıtımı oturmuş olduğumuz tüm konutlarda yapılması gereklidir özellikle yeni binalarda bulunan ısı yalıtımı sayesinde elektrik faturalarının daha hızlı geldiği gözlemlenebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.