Ders Notları

Bir arkadaşınız sizi ziyaret etmek istediğinde ona ev adresinizi nasıl tarif edersiniz? Söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Bir arkadaşınız sizi ziyaret etmek istediğinde ona ev adresinizi nasıl tarif edersiniz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bir arkadaşınız sizi ziyaret etmek istediğinde ona ev adresinizi nasıl tarif edersiniz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Arkadaşım beni ziyaret edeceği zaman ona adresimi evimize yakın olan cami, hastane veya bilinen yapıları söyleyerek tarif ederim. Arkadaşımın bu şekilde evimi bulması daha kolay olur.


“Bir arkadaşınız sizi ziyaret etmek istediğinde ona ev adresinizi nasıl tarif edersiniz? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Arkadaşıma evimi tarif edeceğim zaman mahalle, sokak ve evimin kapı numarasını söylerim. Arkadaşımın evi daha kolay bir şekilde bulabilmesi için evimizin yakınlarında bulunan cami, kurum veya kuruluşlardan tarif ederim. Evimizin adresini birine söylerken bu şekilde bilindik yapıları kullanırsak daha kolay adresimizi anlatmış oluruz.  Bu yüzden evimize yakın olan yapı ve kurumları bilmemiz gerekmektedir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 2 sınıf hayat bilgisi ders kitabımızda yer alan bu konuya baktığımız zaman bir arkadaşımız bizi ziyaret etmek istediği zaman ona ev adresinizi tarif etmek istediğin bir zaman öncelikle evimizin hangi mahallede bulunduğunu hangi sokakta bulunduğunu ve hangi caddede yer aldığı ifade ederek söyleyebiliriz daha sonra ev adresimizin üzerinde bulunan no kaçtır ifadesini ona ileterek ev adresimizi bu şekilde tarif edebiliriz bunun yanında adresimizi tarif ettiğinde zaman evimizin yakınında olan herhangi bir iş yeri fırın market veya herhangi bir kurumu ifade ederek de ev adresimizi bu şekilde ifade etmenin yollarını bulabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.