Ders Notları

Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz?

4. Sınıf Türkçe Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir arkadaşıma yardım ettiğin zaman mutluluk sevinç ve gurur gibi birçok duygular hissettiğimi söylemem doğru olacaktır. Çünkü sadece arkadaşlarıma değil bütün insanlara yardım etmek güzel bir davranış olduğunu söyleyebilirim.


Bir arkadaşınıza yardım ettiğinizde neler hissedersiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir arkadaşıma yardım ettiğim zaman güzel duygular içerisinde olur mutlu olurum Sevinirim ve Ona iyilik yaptığım için kendimden gurur duyduğumu ifade edebilirim.

Çünkü arkadaşlarım arasında yapmış olduğum yardımlar bizlerin ilişkilerini daha iyi bir şekilde geliştirdiği için onlarla daha iyi bir sohbet içerisinde olarak yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduğumu ifade eden en güzel davranışlardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Sonuç olarak bu güzel duyguları sadece arkadaşlarımızın arasında değil topluma yayarak toplumun daha iyi bir şekilde bir binek denetlenmesinin sağlanması toplumsal dayanışma yardımlaşma olgusunun ön plana çıkarılması bizleri güçlü bir millet ve güçlü bir devlet yapacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir arkadaşımıza yardım ettiğimiz zaman mutlu oluruz. Yardımlaşma ve dayanışma Türk toplumunun ruhunda vardır. Yalnız arkadaşımızda değil çevremizde ihtiyacı olan birine yardım ettiğimiz zaman pozitif duygular taşırız ve bu kız biz duyguları çevremize yansıtabiliriz. Yardımlaşma ve dayanışma insanın ruhunda ve geleneğinde olan insanın mutlu eden ve hayatın tadını aldıran genel Duygu kavramıdır. Yardım etmek yardıma ihtiyacı olan bir insanın yanında bulunmak yalnız maddi değil manevi desteklerde de bulunmak yardım etmenin örneklerinden birkaç tanesidir. İyi bir arkadaş arkadaşı zor duruma düştü iyi zaman yardım etmekten kaçınmak ve onun yanında her daim olur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.