Ders Notları

Bir doğal afet sırasında neler yaşarsınız, hangi duyguları hissedersiniz? Söyleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Bir doğal afet sırasında neler yaşarsınız, hangi duyguları hissedersiniz? Söyleyiniz.konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir doğal afet sırasında neler yaşarsınız, hangi duyguları hissedersiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Bir doğal afet sırasında yıkım felaket gibi durumlardan Kaçmak için mücadele eder çeşitli sıkıntılar çeker ve Hüzün sıkıntı karamsarlık gibi duygular içerisinde olduğumu düşünüyorum.


Bir doğal afet sırasında neler yaşarsınız, hangi duyguları hissedersiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Bir doğal afet sırasında doğal afetten korunmak için mücadele eder doğal afette yapılması gereken korunma yolları hakkında Yollar arayarak doğal afetten uzaklaşmak ve hayatımı korumak için mücadele ederim.
Bir doğal afet sırasında genel olarak Can korkusu Karamsarlık üzüntü sıkıntı gibi duygular içerisinde olduğumu ifade edebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Doğal afette yapılması gerekenler öncelikle doğal afetler gelmeden önlemlerin alınmasıdır. Bunun yanı sıra Ayrıca doğal afetlerde dikkatli olmak ve panik yapmamak oldukça önemlidir doğal afetler sonrasında önceden bilgi denmişse elbetteki uygulamamız ve çeşitli önlemler almamız daha kolaydır bunun yanı sıra can ve mal kaybını önleyecek birçok aşamaları da vardır. Örneğin deprem gibi bir doğal afette güvenebileceğimiz ve sağlam olan yerlerde bekleyerek depremin geçmesini beklemeli Ayrıca panik yapmamalı bundan önce çeşitli önlemler alarak depremin can ve mal kaybının önüne geçmek oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.